Uz. Dr. Görkem Astarcıoğlu

Uz. Dr. Görkem Astarcıoğlu, 1992-1999 yılları arasında Çankaya Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladı. Ardından 1999-2005 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenim gördü.

Uzmanlık eğitimini 2005-2011 yılları arasında TCSB Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları dalında tamamlayan Astarcıoğlu, mecburi hizmetini Temmuz 2011’den Ekim 2012’ye kadar Eşme Devlet Hastanesi’nde gerçekleştirdi.

Nisan 2013’ten Ocak 2020’ye kadar Özel Medifema Hastanesi’nde çalışan Astarcıoğlu, halen İzmir Alsancak’daki muayenehanesi hizmet vermektedir.

Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde Sağlık Kurumları İşletmeciliği Ön Lisans ve İşletme Fakültesi’nden mezun olan Astarcıoğlu, 2018 yılında “Bebek Rehberi İlk Bir Yıl” adlı kitabı HayyKitap yayıneviyle yayınlamıştır.

2019 yılında Institute of Functional Medicine tarafından verilen AFMCP sertifikasını alan Astarcıoğlu, ayrıca İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde Hekimanne Sağlık Danışmanlığı ve Yazılım Medikal Malzemeler San. Tic. A.Ş.’yi kurarak iş dünyasına adım atmıştır.

“Yenidoğan döneminden itibaren 18 yaşına kadar tüm bebek ve çocukların sağlıklı takibi, hastalık teşhis ve tedavisi, özel aşılamaları, gereken tahlilleri planlanmaktadır. Fonksiyonel Tıp Bakış açısıyla sağlıklı yaşam önerileri sunulmaktadır.”

Ürünler

TempStar Ateş İzlem Cihazı

Her yaştan bireyin kullanımına uygun olan ve tıbbi cihaz sertifikalarına sahip TempStar, özellikle ateşli hastalık dönemlerinde ebeveynlerin belirli aralıklarla ateş ölçümü gerçekleştirme yükünü azaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Ölçüm sırasında ateş verilerinden oluşturulan grafik aile bireyleri ve uzmanlarla paylaşılarak internet erişimi olan her yerden ateş ölçümü takibi yapılmasına olanak tanır.

BabyStar Mobil Uygulama

BabyStar mobil uygulaması, çocuğunuz doğduğu andan itibaren ileriye ve geriye dönük oluşturabileceğiniz dijital günlüklerle tıbbi geçmişinin kayıt altına alınmasını sağlar. Farklı sağlık merkezlerinde yaptırdığınız tahlil sonuçlarını yalnızca fotoğrafını çekip uygulamaya yükleyerek herhangi bir sistem entegrasyonuna gereksinim duymadan tüm sonuçları bir araya toplayabilirsiniz.

Bebek Rehberi İlk Bir Yıl

Modalar, hurafeler, evhamlar, gecenin bir vakti acile koşturacağınız ama hiç de gerekli olmayan yüzlerce durum… Yaygın olarak bilinen ve yapılan ama bebeğiniz için zararlı olabilecek uygulamalar… Kakasının renginden cildinin kızarıklığına, solunumuna, terlemesine, emme pozisyonuna, ilk kahvaltısına… Hayat kurtarıcı, huzur verici ipuçları. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Görkem Astarcıoğlu, ihtiyacınız olduğunda her an yanı başınızda.